By

Investiční částka nezbytná k získání zelené karty se bude zvyšovat

Pokud máte zájem získat zelenou kartu v USA prostřednictvím investice, minimální investovaná částka se bude zvyšovat na 1.8 milión USD (z dosavadního 1 milliónu) a pro investice v cílených oblastech s vysokou nezaměstnaností na 900.000 USD (z dosavadních 500.000 USD).  Tato změna se bude vztahovat na žádosti podané od 21.11.2019.  Minimální částka se bude automaticky zvyšovat každých pět let s inflací.   Jednotlivé americké státy už nebudou moci stanovit oblasti jako cílené oblasti s vysokou nezaměstnaností umožnující nižší investici.  Tyto oblasti budou stanoveny na federální úrovni. Další změny se týkají např. procesu změny podmíněné zelené karty na zelenou kartu trvalou a zachování dne podání dřívější žádosti pro žádosti následné, pokud nešlo ke zrušení schválené žádosti z důvodu podvodu.

Pokud uvažujete o investici v USA a získání zelené karty, obraťte se na česky mluvící imigrační advokátní kancelář, abychom Vám mohli pomoci se získáním zelené karty za nižší investici než dojde ke zvýšení investované částky.   Volejte dnes na číslo (+1) 480 425 2009 nebo se na nás obraťte prostřednictvím této webové stránky zde.

 

By

Zelená karta pro vynikajícího tenisového trenéra

Tenis je mým oblíbeným sportem.   Byla jsem tedy velice ráda, když se na mě obrátil mimořádně úspěšný tenisový trenér a bývalý rezervní člen týmu Davisova poháru se zájmem o právní zastoupení ve věci získání zelené karty (trvalého pobytu v USA).  Žádost byla podána v tzv. první preferenční kategorii (EB-1A).   K úspěšnému schválení žádosti je třeba předložit obsáhlé doklady ukazující, že můj klient je národně nebo mezinárodně uznávaný tenisový trenér a splňuje alespoň tři z deseti kritérií nutných k prokázání mimořádných schopností v oblasti sportu, specificky v oblasti tréninku tenisu.

Ke splnění prvního kritéria jsme předložili doklady o originálním sportovním přínosu mimořádného významu.  Jako světová tenisová špička již od raného věku, můj klient získal hluboké porozumění tenisových schopností na kurtu i mimo kurt důležité ke zdokonalení fyzické i mentální hry jeho studentů.  Vytrénoval tak nesčetné elitní hráče, kteří se umísťují na vrcholu amerického tenisového žebříčku a vyhrávají tenisové turnaje.

Ke splnění druhého kritéria jsme předložili doklady o tom, že můj klient hraje přední roli v organizaci s eminentní reputací.  Touto organizací je tenisová akademie s jedním z nejúspěšnějších tenisových programů v USA, která trénuje světové tenisové špičky.   Můj klient je integrální součástí úspěchu této akademie.

Ke splnění třetího kritéria jsem předložili jeho mezinárodně uznávaná ocenění, výhry a umístění.  Předložili jsme také doklady o jeho vysokém platu a o tom, že v tréninku tenisových špiček bude pokračovat a že schválení žádosti o zelenou kartu bude pro USA velkým přínosem.

Pokud máte mimořádné schopnosti v oblasti sportu, vědy, umění, vzdělávání nebo byznysu a máte zájem o získání americké zelené karty, obraťte se na nás prostřednictvím naší webové stránky nebo telefonicky na čísle (+1) 480 425 2009.

By

Termín podání žádostí o pracovní vízum H1B se blíží

Američtí zaměstnavatelé by nyní měli začít plánovat podání žádostí o pracovní víza H-1B pro zahraniční zaměstnance.   Americký občanský a imigrační úřad začne žádosti o pracovní povolení kategorie H-1B, na které se vztahuje roční početní omezení, přijímat 1. dubna 2016. Zaměstnanci, kterým bude toto pracovní povolení uděleno, budou moci začít pracovat 1. října 2016.  I když 1. duben se může zdát daleko, bude tady dříve, než se nadějete.

Pracovní povolení typu H-1B se uděluje k dočasnému zaměstnání na dobu tří let zahraničním zaměstnancům v profesích, které vyžadují alespoň bakalářské vzdělání (např. účetní, programátoři, inženýři, učitelé či právníci).

Pouze 65,000 těchto víz (plus 20,000 víz pro absolventy amerických vysokých škol s tituly vyššími než bakalářskými) je udělováno kazdý rok.  Předpokládá se, že podobně jako v předešlých leterch, se tento limit naplní behěm několika prvních dnů dubna.  Pokud k tomu dojde, počítačový program náhodně vybere ty žádosti, které půjdou do schvalovacího procesu.  Radíme tedy zaměstnavatelům, aby učinili nezbytná rozhodnutí a začali podání žádostí o pracovní víza typu H-1B pro své zaměstance připravovat s dostatečným předstihem.   Zahraniční zaměstnanci by tuto blížící se lhůtu měli svým zaměstnavatelům připomenout.   Chyba v žádosti o víza H-1B může znamenat, že Vaše žádost bude zamítnuta a budete muset čekat celý rok až do dubna 2017, než ji budete moci podat znovu.   S přípravou žádostí o H-1B víza máme bohaté zkušenosti.  Rádi Vám s přípravou žádostí o H-1B víza pomůžeme.   Volejte nám na číslo (+1) 480 425 2009 nebo nás kontaktujte prostřednictvím naší webové stránky!

By

Investorska visa do USA

Pokud mate podnikatelskeho ducha a nemate pul milionu dolaru (nebo nechcete investovat pul milionu dolaru nebo nechcete zadat o zelenou kartu v USA), muzete pozadat o nepristehovatelske investorske vizum do USA. Muzete bud zalozit novou spolecnost nebo koupit fungujici spolecnost.  Na druhu podnikani nezalezi.  Investice musi byt “znacna”.  Vyse investice zalezi na typu podnikani.  Musite prokazat, ze prostredky pouzite k investovani nepochazi z nelegalnich zdroju.   Musite take vytvorit alespon jedno pracovni misto.  Vizum se obcanum Ceske republiky vydava na 5 let a muze se prodluzovat, pokud spolecnost funguje a vykazuje zisk.  Nase advokatni kancelar v USA ma rozsahle zkusenosti s vyrizenim investorskych viz do USA.  Obratte se na nas, a my Vam s vyrizenim investorskych viz do USA pomuzeme.

By

Jak ziskat v USA zelenou kartu

Existuji v podstate ctyri hlavni zpusoby, jak zisktat v USA zelenou kartu.  Prvni je s pomoci zamestnavatele, ktery Vas chce dlouhodobe zamestnat.  Druhy zpusob je prostrednictvim blizkeho rodinneho prislusnika, ktery je bud americkym obcanem nebo drzitelem americke zelene karty (manzel(ka), rodic, dite, ktere ma alespon 21 let, nebo sourozenec). Drzitel americke zelene karty muze zadat o zelenou kartu pouze pro sveho manzela(ku) nebo dite.  Treti zpusob je prostrednictvim investice.  Pokud investujete milion dolaru (nebo pul milionu na urcitych mistech, kde je velka nezamestnanost) a vytvorite deset pracovnich mist, muzete dostat zelenou kartu.  Ctvrty zpusob je pro jednotlivce s vyjimecnymi schopnostmi v oblasti vedy, umeni, vzdelani, obchodu nebo sportu.  Pokud mate zajem o ziskani zelene karty v USA, obratte se na cesky mluvici advokatku v USA prostrednictvim nasi webove stranky www.juraslaw.com/czech/kontakt nebo volejte na telefonni cislo (+1) 480-425-2009.