By

Termín podání žádostí o pracovní vízum H1B se blíží

Američtí zaměstnavatelé by nyní měli začít plánovat podání žádostí o pracovní víza H-1B pro zahraniční zaměstnance.   Americký občanský a imigrační úřad začne žádosti o pracovní povolení kategorie H-1B, na které se vztahuje roční početní omezení, přijímat 1. dubna 2016. Zaměstnanci, kterým bude toto pracovní povolení uděleno, budou moci začít pracovat 1. října 2016.  I když 1. duben se může zdát daleko, bude tady dříve, než se nadějete.

Pracovní povolení typu H-1B se uděluje k dočasnému zaměstnání na dobu tří let zahraničním zaměstnancům v profesích, které vyžadují alespoň bakalářské vzdělání (např. účetní, programátoři, inženýři, učitelé či právníci).

Pouze 65,000 těchto víz (plus 20,000 víz pro absolventy amerických vysokých škol s tituly vyššími než bakalářskými) je udělováno kazdý rok.  Předpokládá se, že podobně jako v předešlých leterch, se tento limit naplní behěm několika prvních dnů dubna.  Pokud k tomu dojde, počítačový program náhodně vybere ty žádosti, které půjdou do schvalovacího procesu.  Radíme tedy zaměstnavatelům, aby učinili nezbytná rozhodnutí a začali podání žádostí o pracovní víza typu H-1B pro své zaměstance připravovat s dostatečným předstihem.   Zahraniční zaměstnanci by tuto blížící se lhůtu měli svým zaměstnavatelům připomenout.   Chyba v žádosti o víza H-1B může znamenat, že Vaše žádost bude zamítnuta a budete muset čekat celý rok až do dubna 2017, než ji budete moci podat znovu.   S přípravou žádostí o H-1B víza máme bohaté zkušenosti.  Rádi Vám s přípravou žádostí o H-1B víza pomůžeme.   Volejte nám na číslo (+1) 480 425 2009 nebo nás kontaktujte prostřednictvím naší webové stránky!

By

Investorska visa do USA

Pokud mate podnikatelskeho ducha a nemate pul milionu dolaru (nebo nechcete investovat pul milionu dolaru nebo nechcete zadat o zelenou kartu v USA), muzete pozadat o nepristehovatelske investorske vizum do USA. Muzete bud zalozit novou spolecnost nebo koupit fungujici spolecnost.  Na druhu podnikani nezalezi.  Investice musi byt “znacna”.  Vyse investice zalezi na typu podnikani.  Musite prokazat, ze prostredky pouzite k investovani nepochazi z nelegalnich zdroju.   Musite take vytvorit alespon jedno pracovni misto.  Vizum se obcanum Ceske republiky vydava na 5 let a muze se prodluzovat, pokud spolecnost funguje a vykazuje zisk.  Nase advokatni kancelar v USA ma rozsahle zkusenosti s vyrizenim investorskych viz do USA.  Obratte se na nas, a my Vam s vyrizenim investorskych viz do USA pomuzeme.

By

Jak ziskat v USA zelenou kartu

Existuji v podstate ctyri hlavni zpusoby, jak zisktat v USA zelenou kartu.  Prvni je s pomoci zamestnavatele, ktery Vas chce dlouhodobe zamestnat.  Druhy zpusob je prostrednictvim blizkeho rodinneho prislusnika, ktery je bud americkym obcanem nebo drzitelem americke zelene karty (manzel(ka), rodic, dite, ktere ma alespon 21 let, nebo sourozenec). Drzitel americke zelene karty muze zadat o zelenou kartu pouze pro sveho manzela(ku) nebo dite.  Treti zpusob je prostrednictvim investice.  Pokud investujete milion dolaru (nebo pul milionu na urcitych mistech, kde je velka nezamestnanost) a vytvorite deset pracovnich mist, muzete dostat zelenou kartu.  Ctvrty zpusob je pro jednotlivce s vyjimecnymi schopnostmi v oblasti vedy, umeni, vzdelani, obchodu nebo sportu.  Pokud mate zajem o ziskani zelene karty v USA, obratte se na cesky mluvici advokatku v USA prostrednictvim nasi webove stranky www.juraslaw.com/czech/kontakt nebo volejte na telefonni cislo (+1) 480-425-2009.