Zelená karta bez pracovní nabídky

Často se na mě obracejí lidé, kteří nemají pracovní nabídku od amerického zaměstnavatele nebo jejich zaměstnavatel o víza žádat odmítá nebo nebo žádat s různých důvodů nemůže.  V tomto případě může v některých případech stát za zvážení výjimka z požadavku mít pracovní nabídku a s tím spojená výjimka z certifikace, že neexistují američtí kvalifikovaní pracovníci, kteří jsou schopni, ochotni a připraveni pracovní místo přijmout.  Jedná se o tzv. výjimku v národním zájmu USA.

V prvé řadě musíte mít pokročilé vzdělání a doložit, že Vaše odbornost má (a) velkou hodnotu a národní význam, (b) že jste v dobré pozici Vaši odbornou oblast náležité posunout dopředu a (c) je to pro USA prospěšné Vám dát výjimku z požadavku mít pracovní nabídku a certifikace, že neexistují američtí kvalifikovaní pracovníci, kteří jsou schopni, ochotni a připraveni pracovní místo přijmout.

Pokud tyto požadavky nesplňujete, můžeme zvážit další možnosti získání pracovních víz či zelené karty bez pracovní nabídky jako např. pro jednotlivce s výjimečnými schopnostmi.

Tento článek obsahuje pouze obecné informace o tom, jak získat zelenou kartu v USA bez požadavku mít pracovní nabídku od amerického zaměstnavatele.  Nejedná se o právní radu.  Zjednodušili jsme americké právo, abychom mohli nastínit obecné požadavky pro tzv. výjimku v národním zájmu USA.   Soustředili jsme se pouze na tuto a ne na jiné možnost získání zelené karty v USA.  Pokud máte zájem, abychom Vám pomohli získat zelenou kartu či pracovní vízum do USA nebo máte zájem o konzultaci, domluvte si konzultaci s česky mluvící imigrační advokátkou v USA zde https://calendly.com/irena-3/30min.  Těšíme se, že Vám s vyřízením zelené karty či pracovního víza do USA pomůžeme.