By

Potřebujete výjimku ze zákazu vstupu do USA ze Schengenu?

Dne 31.1.2020 vydal americký president Donald Trump prohlášení o zákazu vstupu do USA cizinců ze zemí  Schengenu, Irska, Británie, Brazílie, Číny a Iránu z důvodu veřejného zdraví a ekonomických důvodů souvisejících s pandemií nového koronaviru.   Prohlášení obsahují výjimky v “národním zájmu”.  Zákaz se nevstahuje např. na americké občany a držitele zelené karty.

Dne 11.3.2020 byl dočasně zakázán vstup cizích státních příslušníků, kteří se fyzicky nacházeli na území Schengenu 14 dní bezprostředně před vstupem do USA včetně těch, kteří neopustili letiště nacházející se v Schengenu a kteří by v USA neopustili letiště.  Dne 29.6.2020 bylo udělování výjimy ze zákazu vstupu rozšířeno.   Zdravotníci, vědci, investoři, techničtí experti, manažeři, sportovci mohou a někteří účatníci výměnných programů mohou tuto výjimku získat.

Pokud máte zájem, abychom Vám s vyřízením výjimky ze zákazu pomohli, kontaktujte nás buď telefonicky na čísle (+1) 480 425 2009 nebo si vyberte termín konzultace zde: https://calendly.com/irena-3/60min?back=1&month=2020-09